
Motorsag StigaSPR 500 AE
2 490 kr
Beskrivelse
En kraftig, men kompakt og letthåndterlig 30 cm ledningsfri motorsag med topphåndtak, 48 V batteri som er kompatibelt med alt verktøyet i 500-serien.
Batteri og lader følger ikke med!
Den batteridrevne motorsagen STIGA SPR 500 AE på 48 V gir ubegrenset bevegelsesfrihet med mindre støy og vibrasjon, null utslipp og bare få krav til motorvedlikehold! SPR 500 AE er en presisjonsmaskin som er ideell for arbeid i trær. Den er kompakt og lett for enkel håndtering på trange steder, og den er utstyrt med en metallkrok som gjør det lettere og sikrere å klatre med sagen. Sikkerheten garanteres ytterligere av en hurtigvirkende kjedebrems som aktiveres enten manuelt, eller automatisk så snart tregheten ved rekyl registreres. SPR 500 AE har et bredt sidehåndtak og et ergonomisk topphåndtak med mykt grep som sikrer at sagen føles komfortabel og lett å jobbe med. Et gjennomsiktig vindu gjør det lett å kontrollere oljestanden i tanken, mens et område med tommelfingerstøtte sikrer større kraft forover og et hurtigere, finere snitt (kjeden med høy ytelse bidrar også til et renere snitt). Batteriet som kan brukes til SPR 500 AE, kan brukes med alle håndholdte hageredskaper og gressklippere i STIGA 500-serien uten ledning.
ADVARSEL: Denne motorsagen må kun brukes av brukere som har mottatt opplæring i håndtering av trær. Bruk uten tilstrekkelig opplæring kan forårsake alvorlige skader.
Den batteridrevne motorsagen STIGA SPR 500 AE på 48 V gir ubegrenset bevegelsesfrihet med mindre støy og vibrasjon, null utslipp og bare få krav til motorvedlikehold! SPR 500 AE er en presisjonsmaskin som er ideell for arbeid i trær. Den er kompakt og lett for enkel håndtering på trange steder, og den er utstyrt med en metallkrok som gjør det lettere og sikrere å klatre med sagen. Sikkerheten garanteres ytterligere av en hurtigvirkende kjedebrems som aktiveres enten manuelt, eller automatisk så snart tregheten ved rekyl registreres. SPR 500 AE har et bredt sidehåndtak og et ergonomisk topphåndtak med mykt grep som sikrer at sagen føles komfortabel og lett å jobbe med. Et gjennomsiktig vindu gjør det lett å kontrollere oljestanden i tanken, mens et område med tommelfingerstøtte sikrer større kraft forover og et hurtigere, finere snitt (kjeden med høy ytelse bidrar også til et renere snitt). Batteriet som kan brukes til SPR 500 AE, kan brukes med alle håndholdte hageredskaper og gressklippere i STIGA 500-serien uten ledning.
ADVARSEL: Denne motorsagen må kun brukes av brukere som har mottatt opplæring i håndtering av trær. Bruk uten tilstrekkelig opplæring kan forårsake alvorlige skader.
Egenskaper
| Varemerke | Stiga |
|---|---|
| Art.Nr. | 278420008/ST2 |
| Kjedehastighet | 20 m/s |
| Spenning | 48 V |
| Motoreffekt | 1000 W |
| Håndtak | Mjukt |
| Kraftkilde | Batteri |
| Produkttype | Motorsag |
| Versjon | Uten batteri og lader |
| Vekt | 3,4 kg |
| Batterikapasitet | 4 Ah |
| Sverdlengde | 30 cm |
| Sverdlengde | 11,81 tommer |
| EAN-nr | 8008984830882 |
| Nobb | 56458878 |

