



Balkongdør H-vinduet+PVCBxH: 80x200, 3-lags glass, Brystning 55 cm, Høyre
25 774 kr
Behøver du hjelp med ditt kjøp?
?
Ring til våre produktrådgivere! Bredde Modulmål
Høyde Modulmål
Hengsling: 2. Høyrehengslet
?
Brystningshøyde
Glasstype

PVC
BxH: 80x200, 3-lags glass, Brystning 55 cm, Høyre25 774 kr
- Produseres på bestilling - Leveres normalt innen 4-6 uker.
- Hjemlevering
- Fraktkostnad beregnes i handlekurven.

H-vinduet+ balkongdør i vedlikeholdsfri hvit PVC med karmdybde 90 mm og notspor. En flott balkongdør som nå er videreutviklet ut fra 30 års erfaring. Balkongdøren kan velges med 2-lags sikkerhetsglass og en gjennomsnittlig u-verdi på 1,1, eller 3-lags energiglass med sikkerhetsglass begge sider og en gjennomsnittlig u-verdi på 0,8.
Varemerke
Beskrivelse
H-vinduet+ balkongdør i vedlikeholdsfri hvit PVC med karmdybde 90 mm og notspor. En flott balkongdør som nå er videreutviklet ut fra 30 års erfaring. Balkongdøren kan velges med 2-lags sikkerhetsglass og en gjennomsnittlig u-verdi på 1,1, eller 3-lags energiglass med sikkerhetsglass begge sider og en gjennomsnittlig u-verdi på 0,8.
H-vinduet+ produserer vedlikeholdsfrie kvalitetsvinduer og dører i PVC som verken trenger skraping eller maling. Du sparer både tid og penger.
H-vinduet+ balkongdør er laget av ekstruderte, gjennomfargede, slagfaste og klimabestandige PVC-profiler med meget god isoleringsevne. Varmgalvaniserte stålforsterkninger legges i profilene for ekstra styrke og stabilitet. U-verdien for døren bestemmes blant annet av glassets isoleringsevne. Enova anbefaler vinduer med 3-lags energispareglass. Fyllingsplatene består av isolerte vinylelementer. Disse er 48 mm tykke, og er glatte både innvendig og utvendig.
Detaljer
- Karmbredde 90 mm med notspor
- HC terskel 25 mm i glassfiber
- Dørbrems for trinnløs luftestiling
- Aluminiumsvrider med innvendig låsknapp og utvendig blindskilt
- Leveres som standard med 3-lags energiglass med sikkerhetsglass begge sider
- Fyllinger av 48 mm isolerte vinylelementer, glatt inn-og utvendig
Krav til sikkerhetsglass
Byggteknisk forskrift (TEK17) setter krav til bruk av sikkerhetsglass der vindu eller glassfelt i dør har underkant lavere enn 0,8 m over gulv.
H-vinduet+ balkongdør er laget av ekstruderte, gjennomfargede, slagfaste og klimabestandige PVC-profiler med meget god isoleringsevne. Varmgalvaniserte stålforsterkninger legges i profilene for ekstra styrke og stabilitet. U-verdien for døren bestemmes blant annet av glassets isoleringsevne. Enova anbefaler vinduer med 3-lags energispareglass. Fyllingsplatene består av isolerte vinylelementer. Disse er 48 mm tykke, og er glatte både innvendig og utvendig.
Detaljer
- Karmbredde 90 mm med notspor
- HC terskel 25 mm i glassfiber
- Dørbrems for trinnløs luftestiling
- Aluminiumsvrider med innvendig låsknapp og utvendig blindskilt
- Leveres som standard med 3-lags energiglass med sikkerhetsglass begge sider
- Fyllinger av 48 mm isolerte vinylelementer, glatt inn-og utvendig
Krav til sikkerhetsglass
Byggteknisk forskrift (TEK17) setter krav til bruk av sikkerhetsglass der vindu eller glassfelt i dør har underkant lavere enn 0,8 m over gulv.
Dokument
Egenskaper
| Varemerke | H-vinduet+ |
|---|---|
| Art.Nr. | 56843023 |
| Bredde Modulmål | 80 cm |
| Høyde Modulmål | 200 cm |
| Hengsling | 2. Høyrehengslet |
| Brystningshøyde | 55 cm |
| Glasstype | 3-lag sikkerhetsglass - U verdi 0,8 |
| U-Verdi | 0,8 |
| Glass | 3-Lags |
| Høyde | 1988 mm |
| Bredde | 788 mm |
| Farge | Hvit |
| Materiale | PVC |
| Åpnes | Utoverslående |
| Type | Balkongdør |
| Karmdybde | 90 mm |
| Nobb | 56843023 |


