




Ytterdør Bygg1Lillehammer med KompaktlaminatBxH: 100x210 cm, Høyre, RAL 7016, Antrasitt
20 441 kr29 023 kr
Spar 30 %
Kampanje
Bredde Modulmål
Høyde Modulmål
Hengsling: 2. Høyrehengslet
?
Farge: RAL 7016, Antrasitt

Lillehammer med Kompaktlaminat
BxH: 100x210 cm, Høyre, RAL 7016, Antrasitt20 441 kr
- Produseres på bestilling - Leveres normalt innen 6-8 uker.
- Hjemlevering
- Fraktkostnad beregnes i handlekurven.
Førpris er laveste pris siste 30 dager før kampanjestart.

Standard ytterdør for ekstremt klima. Døren har en overflate av kompaktlaminat, som gjør de tåler mer fukt enn standard malte ytterdører. Hvis døren står svært værutsatt eller uten takoverbygg er dette vår anbefaling. Dørene har U-verdi fra 0,77 – 1,0, med 2-lags energisparende isolerglass. Pakningen er festet på dørbladet for å forhindre unødig slitasje.
Varemerke
Beskrivelse
Standard ytterdør for ekstremt klima. Døren har en overflate av kompaktlaminat, som gjør de tåler mer fukt enn standard malte ytterdører. Hvis døren står svært værutsatt eller uten takoverbygg er dette vår anbefaling. Dørene har U-verdi fra 0,77 – 1,0, med 2-lags energisparende isolerglass. Pakningen er festet på dørbladet for å forhindre unødig slitasje.
Alle ytterdørene fra Bygg1 kan produseres med kompaktlaminat, ta kontakt vår kundeservice så innhenter vi et tilbud til deg på ønsket modell.
Ytterdører fra Bygg1 med glatt eller sporfrest utside. Dørene har en bladkonstruksjon av furu ramtre med 54 mm freonfritt isolasjonsmateriale. På begge sider er det limt 0,4 millimeter aluminium og 4 millimeter kompaktlaminat. Både dør og karm er grunnet med 2 strøk 2-komponent syreherdet grunning og 1 strøk vannbasert toppstrøk. Toppstrøk på andre farger enn hvit er også 2-komponent.
Dører med glass har 2-lags energiglass og glasslister/sprosser i fargeekte PVC.
Konstruksjon:
- Karmdimensjon er 42x105 mm
- FG Låskasse: Assa 8765
- FG Sylinder: TV5596C, matt krom
- HC-terskel 25 mm av heltre eik og aluminium
- Justerbare hengsler F-3248-110 TMKS Zn med bakkantsikring
- U-verdi på ytterdørene i serien: 0,77 - 1,4 W/m2
- Pakning festet på dørblad for å forhindre unødig slitasje
Reklamasjonsrett
Dører fra Bygg1 leveres med 5 års reklamasjonsrett.
Unngå mørke farger om døren utsettes for mye direkte sollys. Dører skal vedlikeholdes etter behov, minimum 1. gang i året. Vi anbefaler å polere ytterdøren 1-2 ganger i året. Det er spesieltviktig på dører i mørke farger og der de er utsatt for mye vær og vind.
Ytterdører fra Bygg1 med glatt eller sporfrest utside. Dørene har en bladkonstruksjon av furu ramtre med 54 mm freonfritt isolasjonsmateriale. På begge sider er det limt 0,4 millimeter aluminium og 4 millimeter kompaktlaminat. Både dør og karm er grunnet med 2 strøk 2-komponent syreherdet grunning og 1 strøk vannbasert toppstrøk. Toppstrøk på andre farger enn hvit er også 2-komponent.
Dører med glass har 2-lags energiglass og glasslister/sprosser i fargeekte PVC.
Konstruksjon:
- Karmdimensjon er 42x105 mm
- FG Låskasse: Assa 8765
- FG Sylinder: TV5596C, matt krom
- HC-terskel 25 mm av heltre eik og aluminium
- Justerbare hengsler F-3248-110 TMKS Zn med bakkantsikring
- U-verdi på ytterdørene i serien: 0,77 - 1,4 W/m2
- Pakning festet på dørblad for å forhindre unødig slitasje
Reklamasjonsrett
Dører fra Bygg1 leveres med 5 års reklamasjonsrett.
Unngå mørke farger om døren utsettes for mye direkte sollys. Dører skal vedlikeholdes etter behov, minimum 1. gang i året. Vi anbefaler å polere ytterdøren 1-2 ganger i året. Det er spesieltviktig på dører i mørke farger og der de er utsatt for mye vær og vind.
Dokument
Egenskaper
| Varemerke | Bygg1 |
|---|---|
| Art.Nr. | 45407157_RAL7016 |
| Bredde Modulmål | 100 cm |
| Høyde Modulmål | 210 cm |
| Hengsling | 2. Høyrehengslet |
| Serie | Lillehammer |
| Karmdybde | 105 mm |
| Tykkelse | 63 mm |
| Glass | Ja |
| Farge | RAL 7016, Antrasitt |
| Låskasse | ASSA 8765 |
| Glasstype | Klarglass |
| Stil | Moderne |
| NCS-farge | RAL 7016 |
| Konstruksjon | Værbestandig |
| Dekor | Utside: Sporfrest, Innside: Slett |
| Låssylinder | TV5596C |
| Type | Ytterdør |
| Håndtak | Nei |
| U-Verdi | 0,9 |














