








Varmepumpe Mitsubishi ElectricFuro 6000
Prispresset
Oppgi ditt postnummer for å se pris og valg av montering

Furo 6000
- Lagervare - Leveres normalt innen 5-10 hverdager.
- Hjemlevering
- Fraktkostnad beregnes i handlekurven.
Beskrivelse
OBS! Varmepumper fra Mitsubishi Electric krever montering av sertifisert montør. Montering/installering må velges ved kjøp.
Ekstrem varmekapasitet
Furo har ekstrem varmekapasitet med Hyper Heating-teknologi og leveres i 2 størrelser – Furo 5100 og 6000. Vi fabrikkgaranterer en varmekapasitet på 3,4 kW ved -15°C for Furo 5100, og 4,3 kW ved -15°C for Furo 6000. Men de gir seg ikke der, fabrikken garanterer også varmekapasitet helt ned til -25°C. Dette sikrer deg en behagelig temperatur inne, uansett om det er kaldt ute. Modellene har selvfølgelig også ypperlig kjølefunksjon for varme sommerdager.
Plasseringsvennlig
Gulvmodeller er ganske enkelt varmepumper som monteres nærmere gulvet men fortsatt på veggen. En gulvmodell kan være en god løsning dersom man sliter med å finne plass til en veggmontert varmepumpe høyt på veggen. Gulvmodellen glir lett inn i innemiljøet, og kan fort forveksles med en radiator eller panelovn. Furo er en suveren varmepumpe for deg som ønsker å bytte ut panelovnene, eller om du rett og slett ønsker innedelen plassert nede ved gulvet.
Hurtig oppvarming
Furo er utstyrt med Temp Booster – en teknologi for ekstremt rask oppvarming av hele rommet. Modellen oppnår komforttemperatur på rekordtid da den gjenvinner sin egen varmluft ved oppstart. Dette bidrar til at du raskt får det behagelig inne, uansett ute.
Optimal luftspredning
Modellen har 3 spjeld som effektivt fordeler luften rundt i rommet. Frontspjeldet sørger for at det blir lunt og varmt langs gulvet, og de to spjeldene på toppen distribuerer varmen til resten av rommet. Ved kjøledrift sendes luften opp i taket og fremover før den synker ned og gir en jevn og behagelig kjøling i hele rommet.
Varmluft fordeles jevnt fra gulv til tak med 80 graders vinkel. Ved bruk av aircondition vil den kjølige luften fordeles i en 65 graders vinkel. Dette fører til optimal spredning av både varme og kjøling, avhengig av årstiden og ditt behov.
Laveste lydnivå18 dB(A)
Maks Kapasitet Ved +7 °C 6,0 kW
SCOP4,1
Fabrikkgarantert varmekapasitet ved -15 °C4,3 kW
Varmefunksjon (kW)
Kapasitet ved +7 °C (min-maks)0,2-6,0
Nominell kapasitet ved +7 °C4,3
Effektforbruk nominell1,21
Fabrikkgarantert varmekapasitet ved -15 °C4,3
Fabrikkgarantert varmekapasitet ved -25 °C3,5
Kjølefunksjon (kW)
Kapasitet (min-maks)0,7-4,3
Kapasitet nominell ved +35 °C3,5
Effektforbruk nominell0,90
Tekniske Data
SCOP4,1
Energimerke varmedriftA+
SEER8,1
Energimerke kjøledriftA++
Fabrikkgarantert varmekapasitet-25°C
Innedel Teknisk Data
Lydnivå SPL – dB(A)*18-25-30-35-41
Lydnivå PWL - dB(A)**50
Luftmengde i m3/min (Lav-Super)3,5 - 9,7
Dimensjoner i mm (HxBxD)600-750-215
Vekt (kg)15
Utedel Tekniske Data
Lydnivå SPL – dB(A)*47
Sikring16A
Mål i mm (HXBXD)550x800x285 Vekt (KG)35
KuldemedieR32
CO2-ekvivalent (tonn)0,68
Kuldemediefylling (kg)1,0
Utstyr & Funksjoner
Hyper Heating
Innebygget WiFiEkstrautstyr
Viftemodus
Uketimer
10 °C vedlikeholdsvarme
Driftslås
Varmestav i bunnpanne (behovsstyrt)
Spesialutviklet software for nordiske forhold
Dokument
Egenskaper
| Varemerke | Mitsubishi Electric |
|---|---|
| Farge | Hvit |
| Kjølekapasitet Maks | 3,5 kW |
| Kjølekapasitet Min | 0,7 kW |
| Kjølekapasitet Nominell | 3,5 kW |
| DybdeInnedel | 215 mm |
| DybdeUtedel | 285 mm |
| Design | Vegghengt |
| Energieffektivitet | A++ |
| Energieffektivitet Kall Luft | A++ |
| Energieffektivitet Varmluft | A+ |
| Vedlikeholdsvarme | Ja |
| MinVarmeeffekt | 0,2 kW |
| HøydeInnedel | 600 mm |
| HøydeUtedel | 550 mm |
| Tillverkargaranti | 2 years |
| Modell Inomhusdel | MFZ-KW35VG |
| Modell Utomhusdel | MUFZ-KW35VGHZ |
| Lydnivå Normalt bruk Max | 50 dB-A |
| Bullernivå Utomhus | 61 dB(A) |
| Effekt/prestering | 4,3 mA |
| Köldmedium Typ | R32 |
| SCOP Värde Medeltemp | 4,1 |
| SEER Värde | 8,1 |
| Sikring | 16A |
| Serie | Furo |
| Ljudtrycksnivå Utomhus | 61 dB-A |
| Type | Varmepumpe |
| Sort | Gulvmodell |
| VektInnedel | 15 Kg |
| VektUtedel | 35 Kg |
| BreddeInnedel | 750 mm |
| BreddeUtedel | 800 mm |
| Arbetstemperatur Utomhus | -25 °C |
| Lydnivå | 50 dB-A |
| WiFi | Nei |
| Tillverkargaranti | 2 år |
| Lydnivå Normalt bruk | 50 maks |
| Effekt | 4,3 kW |

