





Oppgi ditt postnummer for å se pris og valg av montering

Iguru 6200
- Lagervare - Leveres normalt innen 5-10 hverdager.
- Hjemlevering
- Fraktkostnad beregnes i handlekurven.
Beskrivelse
OBS! Varmepumper fra Mitsubishi Electric krever montering av sertifisert montør. Montering/installering må velges ved kjøp.
Tilpasset for kaldere klima
Mitsubishi Electric Iguru har flere funksjoner som er spesielt utviklet for å passe klimaet i Skandinavia. Iguru kommer blant annet med funksjonen Hyper Heating, jo kaldere det blir, jo hardere jobber pumpen. Denne funksjonen er unik for Mitsubishi og gjør Iguru til et unikt produkt på markedet. Varmepumpen har en forbedret avrimingsfunksjon enn tidligere modeller som bidrar til en jevnere innendørstemperatur under kalde netter.
Sirkulasjonsmodus
Ved oppnådd temperatur slår Mitsubishi Iguru automatisk på sirkulasjonsmodus som hjelper til med å spre herlig varme fra andre varmekilder i hjemmet ditt, som for eksempel en peis. Den forbedrede viften sprer varmen mer effektivt i større rom.
Snill mot både miljøet og lommeboken
Denne varmepumpen kommer med det nye kjølemiddelet R32 som har en betydelig mindre miljøpåvirkning. R32 har omtrent en femtedel så stor påvirkning på miljøet som de tradisjonelle kjølemidlene som finnes på markedet. Iguru har dessuten høy energieffektivitet. Med en SCOP-verdi på 4.6 får du mer varme per krone sammenlignet med vanlige elektriske elementer.
Kompakt, men kraftig
Til tross for sin kompakte størrelse, som gjør at den med fordel kan plasseres over en dør, klarer varmepumpen å varme og kjøle store områder. Mitsubishi Iguru kommer dessuten med innebygd WiFi, slik at du enkelt kan styre den via deres app MELcloud, uansett om du er hjemme eller ikke.
Fordeler med Mitsubishi Electric FT Iguru 6200
- Effektiv varmespredning
- Enkel å installere
- Vedlikeholdsvarme
- Uke-timer
- Nattmodus
- Kompakt & stilig design
Dimensjoner utendørsenhet
- Høyde: 550 mm
- Bredde: 800 mm
- Dybde: 285 mm
- Vekt: 34 kg
Dimensjoner innendørsenhet
- Høyde: 280 mm
- Bredde: 838 mm
- Dybde: 229 mm
- Vekt: 10 kg
Dokument
Egenskaper
| Varemerke | Mitsubishi Electric |
|---|---|
| Design | Vegghengt |
| Kjølekapasitet Nominell | 2,5 kW |
| Type | Varmepumpe |
| Sort | Veggmodell |
| Köldmedierör Max/Min | 20 / - m |
| Kjølekapasitet Min | 0,8 kW |
| Energieffektivitet Varmluft | A++ |
| SEER Värde | 8,6 |
| Kjølekapasitet Maks | 3,5 kW |
| MaksVarmeeffekt | 6,2 kW |
| VektInnedel | 10 Kg |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 19/ 49 dB-A |
| Spenning | 230 V |
| Energieffektivitet | A++ |
| Köldmedium Typ | R32 |
| Tilkobling El | 1-fas |
| Ljudtrycksnivå Utomhus | 49 dB-A |
| Effekt i Medeltemp | 3,2 kW |
| Tillverkargaranti | 2 years |
| VektUtedel | 34 Kg |
| Modell Utomhusdel | MUZ-FT25VGHZ-SC |
| Energiförbrukning Uppvärmning | 973 kWh/år |
| Vedlikeholdsvarme | Ja |
| DybdeInnedel | 229 mm |
| Serie | Iguru |
| Arbetstemperatur Utomhus | -35/- °C |
| Köldmediemängd | 850 g |
| BreddeUtedel | 800 mm |
| HøydeInnedel | 280 mm |
| DybdeUtedel | 285 mm |
| Energiforbrukning | 101 kWh/år |
| MinVarmeeffekt | 0,9 kW |
| HøydeUtedel | 550 mm |
| SCOP Värde Medeltemp | 4,6 |
| VarmeeffektNominell | 3,2 kW |
| Köldmedierör Max Höjd | 12 m |
| Farge | Hvit |
| Lydnivå Normalt bruk Max | 19 dB-A |
| Effekt/prestering | 2,5 mA |
| Sikring | 10A |
| Bullernivå Utomhus | 60 dB(A) |
| Energieffektivitet Kall Luft | A+++ |
| BreddeInnedel | 838 mm |
| Modell Inomhusdel | MSZ-FT25VGK-SC |
| Oppvarmningsareal | 10-120 m2 |
| Lydnivå | 60 dB-A |
| WiFi | Ja |
| Tillverkargaranti | 2 år |
| Lydnivå Normalt bruk | 19 maks |
| Effekt | 2,5 kW |
