
Beskrivelse
Vannmagasinet består av enten en beholder helt i rustfritt stål eller en stålbeholder med innvendig korrosjonsbeskyttelse av kobber eller emalje*. Isolasjonen består av freonfri, formstøpt polystyren (EPS) for best varmeisolering. Varmtvannsberederen er utstyrt med ledning og stikkontakt for enkel tilkobling, samt en komplett ventilenhet, bestående av blandeventil, avstengnings-/tilbakestrømningsventil samt sikkerhetsventil med tømmefunksjon.
Termostaten kan stilles inn til 80°C.
*De fleste varmtvannsberedere fra NIBE kan fås med korrosjonsbeskyttelse av kobber. Dette er et klassisk og vedlikeholdsfritt materiale som passer alle som er tilknyttet kommunalt vann. To av våre bestselgere; EMINENT og COMPACT, kan også fås med korrosjonsbeskyttelse av emalje eller rustfritt stål. Disse materialene bør du velge om du for eksempel henter vann fra egen brønn med lav pH-verdi. Hvis du har brakk vann, bør du velge emalje. Korrosjonsbeskyttelse av emalje krever at man regelmessig inspiserer beskyttelsesanoden.
Dokument
Kundeomtale
Egenskaper
| Varemerke | Nibe |
|---|---|
| Produkttype | Varmtvannsbereder |
| Volym | 35 l |
| Tilkobling | 15 mm |
| Spenning | 400 V |
| Deklarerad belastningsprofil | S |
| Design | Vegghengt |
| IP-Klasse | IP24 |
| Effekt/prestering | 3 kW |
| Serie | Eminent |
| Støynivå | 15 dBa |
| Korrosjonsbeskyttelse | Emaljert, Kobber |
| Energieffektivitet | C |
| Produsentens Art.Nr. | 072300, 072310 |
| Modell | ECH16-35 E, EVH16-35 Cu |
| Energiforbrukning | 540, 548 kWh/år |
| Vekt | 19, 21 kg |

